גיוס סמנכ"ל כספים זר – לתפקיד במטה הישראלי בארץ

שתף את הסיפור

צים נוסדה ב-1945 והיום היא אחת מחברות הספנות המובילות בעולם, עם פעילות ב – 120 נמלים בכ – 50 מדינות ומעסיקה מעל 4,000 עובדים. בשנת 2004 המדינה מכרה את אחזקותיה בצים לחברה לישראל. ביולי 2014 נכנסה צים למצב פיננסי קשה בעקבותיו חתמה החברה לישראל על הסדר חוב עם נושיה.

למרות היות החברה גלובלית, ההנהלה במרבית הזמן הייתה מורכבת מישראלים בלבד. בקיץ 2017, החליט דירקטוריון צים שמורכב בין השאר מנציגי בעלי החוב (זרים), לאתגר את המסורת ולאתר סמנכ"ל כספים בחו"ל, בעל ניסיון בתחום הספנות והיכרות קרובה עם בנקים באירופה. "קל יותר לגייס ולשלב ישראלים בהנהלת חברה שהמטה שלה בישראל, מאשר לאתר מנהלים מוכשרים בחו"ל שיתאימו לתרבות המקומית וגם יסכימו לעבור לישראל", אמר אלי גליקמן, מנכ"ל צים בשיחתנו. בעקבות החלטת הדירקטוריון אלי גליקמן פנה לגישה שונה בחפשו אחר חברת השמה גלובלית שיש לה שיתוף פעולה בישראל.

ללא ספק אתגר!!! שכן, מעבר לכל הדרישות, קיימות רק כ-12 חברות ספנות בעולם.

בתקופה זו, חברנו לחברת Spencer Stuart אחת מארבע חברות ה-Executive Search & Leadership Advisory המובילות בעולם.

זו הייתה הזדמנות ראשונה עבורנו לעבוד כשותפים. Spencer Stuart העמידה מולנו את Antonio Maturo מז'נבה, מומחה התוכן של התחום הפיננסי באירופה, המביא עימו ניסיון של מעל 17 שנה בתחום הפיננסי ויצאנו לדרך משותפת עם מוטיבציה גבוהה להצליח, וספקנות אם זה אפשרי.

וזה קרה!!!! בתהליך של פחות משלושה חודשים, Spencer Stuart איתרו מספר מועמדים, מתוכם מועמד אחד ענה לדרישות "כמו כפפה ליד" והיה אף מוכן לעבור לגור בארץ. Xavier, צרפתי במקור, בעל ניסיון רב שנים בעולם הספנות, התגורר בשנים האחרונות בלונדון, לאחר קריירה ארוכה באסיה ובאירופה.

כששמע את ההצעה ולא פסל, סיפר לאשתו והיא מאד עודדה. הגיע לסבב ראיונות בארץ והתאהב במה שראה. אמרו לו, העבודה תהיה בחיפה ולא בתל אביב, חשוב שתתגורר במקום קרוב יחסית, בחר בקיסריה ובפסח 2018 עשה "יציאת מצרים" והגיע לעבוד בישראל.

היום לאחר למעלה משנה, הוא מאושר והחברה מאושרת ממנו. הוא הגיע לחברה בתקופה של אתגרים פיננסיים רבים והשתלב במהירות כשותף בעשייה. "הוא עושה עבודה מצוינת, מחוייב ומשתלב היטב תרבותית. אי אפשר היה לצפות ליותר טוב מזה", אומר אלי גליקמן, מנכ"ל החברה.

ל – Xavier, מעניין ונעים, הוא מרגיש שהוא גם תורם וגם לומד, נהנה מאוד לעבוד עם גליקמן ושואב ממנו השראה רבה. ניסיונו ויכולותיו הוסיפו ערך לחברה ותרמו רבות לטיפול בחוב.

תהליך זה לימד אותנו מהי המשמעות של עבודה עם חברה Executive Search גלובלית בעלת 56 סניפים בעולם ועבור Spencer Stuart זו הייתה הזדמנות ראשונה לעבוד עם לקוח ושותף ישראלי.

בתהליך נוצרה שותפות קרובה עם Antonio שניהל את התהליך מז'נבה, יכולנו לנהל דיונים עמוקים וגם לצחוק אחד על השני ואחד עם השני. היה כבוד לשוני התרבותי וגם כבוד הדדי למקצועיות. גם תחרות וגם שותפות ובעיקר חבירה משותפת לאותה מטרה.

וכיצד התגברנו על הפערים התרבותיים? בהרבה שיח, שאלות בלתי מתפשרות ותשובות בלתי מתחמקות. ההצלחה של התהליך הוכיחה כי היתרון שלנו בלימוד הארגון וההיכרות רבת השנים עם השוק הישראלי, ביחד עם היכולות הגלובליות של Spencer Stuart והדיוק באיתור, סיפקו מעטפת מקצועית מקיפה להשלמת המשבצת הניהולית שהייתה חסרה בחברת צים.

תודה לאלי גליקמן על ההזדמנות

פוסטים קשורים
  • גיוס סמנכ"ל חדשנות לחברת גלובלית

    15/12/2019

    ברצוני להביע את שביעות רצוננו מתהליך האיתור שחווינו עם Spencer Stuart וגישה שונה. חיפשנו לגייס סמנכ"ל חדשנות לחברת Avgol, חברה גלובלית עם מטה ישראלי, המתמחה בייצור בד לא ארוג. התהליך היה מורכב בשל חיפוש אחר מועמד זר שיעשה relocation לישראל, בתחום תעשייתי מוגבל יחד עם דרישות בלתי מתפשרות שלנו ליכולות טכניות גבוהות, חשיבה חדשנית ...

    המשך בקריאה